سفال چیست ؟ همه چیزدرباره سفال

سفال یکی از دست ساخته هایhttps://aboukhak.com/ قدیمی و سنتی بشر می باشد که توسط فردی هنرمند به نام سفالگر و با استفاده از چرخ های https://basalam.com/مخصوص این صنعت تهیه و ساخته می شود.

 

همچنین یکی از مهم ترین قسمت های ساخت https://aboukhak.com/این دسته از محصولات به انتخاب گِل بر می گردد که در این مقالهhttps://www.digikala.com/ از بلاگ گیلی شاپ قصد داریم.

 

به طور کامل به بررسی حرفه بسیار زیبا و دوست داشتنی https://aboukhak.com/خانواده آن ها بپردازیم، لطفا با ما همراه باشید اما با استفاده از این گِل می توان کوزه سفالی ، ظروف سفالی ، قلک سفالی ، بشقاب سفالی و… را در بهترین حالت ممکن https://www.parnoun.com/ساخت.

 

در ادامه لطفا به نحوه ساخت گمج سفالی توجه ای ویژه داشته باشید.

 

سفال چیست و چگونه ساخته می شود؟

 

همان طور که در مطالب فوق نیز به آن اشاره نمودیم، سفال ،این دست ساخته قدیمی، یک هنر بسیار ناب و اصیل ایران زمین است.

 

که استفاده از آن برای نخستین بار توسط افراد https://aboukhak.com/عارنشین و ابتدایی صورت می گرفت که بر این اساس می توانستند فرهنگ و حرفه قوم و مذهب خود را به تمامی افراد جهان نشان دهند.

 

و محصولی می باشد که گِل آن از خاک رُس و آب تشکیل می شود و توسط افراد بسیار ماهر امروزی بر روی چرخ های نسل جدیدی https://aboukhak.com/که طراحی آن ها به صورت اسکلتی آهنی، دو صفحه ی فلزی بزرگ و کوچک، دینام، تسمه و… می باشد،

 

ساخته می شوند اما در گذشته چرخ های سفالگری به این میزان مجهز نبودند و افرادhttps://www.digikala.com/ بالاجبار با استفاده از ضربات پا صفحه بزرگ چرخ را حرکت می دادند

 

تا بتوانند شکل نهایی https://www.parnoun.com/محصول خود را تولید کنند.

تولید سفال

خرید سفال از لالجین

فروشگاه سفال در لالجین

لالجین شهر جهانی سفال

ایران همدان لالجین

فروش صنایع دستی

سفال لعابی چرا؟

گلدان گل

خرید گلدان تزئینی

تولید سفال میناکاری

اما سفالگری؟

جهت خرید عمده و اطلاع از موجودی با پشتیبانی در ارتباط باشین:

08134525481

سفال چیست؟

تولیدی سفال وسرامیک تزیینی

09216163824